Ѝ рекол дека не може да биде капетан затоа што е жена: Нејзиниот одговор беше брутален (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Кејт МекКју е првата Американка која го предводи мегакурзерот „Celebrity Edge“, а открива многу детали од нејзиниот живот на социјалните мрежи, каде ја следат повеќе од 160 илјади луѓе.

Loading...

Како некој што е повторно познат на одреден дел од публиката, често се случуваат тролови.

Еден од нив ја праша: „Како можеш да бидеш капетан? Па, ти си само жена“, но одговорот што го доби од неа стана вистински хит.

Досега е прегледан повеќе од милион пати на „ТикТок“, а потоа се прошири и на други социјални мрежи.

– На пример, ние користиме „ти си“ кога сакаме да кажеме дека ти си сексист. И твое кога опишуваме нешто што е твое, како твоето незнаење. Но, не грижи се, јас сум тука со тебе. Ако ти треба дополнително објаснување, можеш да ме најдете како седам на мојот капетански стол – рече капетанот.

Нејзиното видео ги воодушеви оние што го виделе.

„Кралицата се искачи на својот престол“, рече еден коментатор.

„Ти си мојот омилен капетан“, и рекоа некои, додека други велеа дека видеото е најдобро.

Loading...

 

@captainkatemccue

Reply to @seamus272 #yourewelcome #fyp #foryou #captain

♬ original sound – captainkatemccue


Leave a Reply