21.02.2017 22:25

Згрозувачко: Американски маринци на час за преживување (видео)

Facebook Twitter Google+

Американските маринци се едни од најдобрите специјални сили во светот, но за да бидат најдобри значи дека треба да имаат и напорен трегнинг.

Во приложеното видео, можете да погледнете како изгледа нивната обука во Тајланд, каде тие освен што се борат со кобри, пијат крв од змија, јадат скорпии…

Се на се, ако немате стабилен желудник не мора да погледнете.

Американски маринци на час за преживување во Тајланд

Geplaatst door VOA – Глас на Америка op dinsdag 21 februari 2017


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments