06.09.2016 22:01

Пронајден урнатиот авион, во него патувале шест лица (видео)


Шест лица од кои двајца државјани на Косово и четворица државјани на Италија се превезувале во приватниот авион кој попладнево пред 18 часот исчезна од радарите близу скопскиот аеродром.

По неколкучасовната потрага авионот е пронајден во велешкото село Кожле, каде има огромен број полициски екипи, возила на Итната медицинска помош и новинарски екипи кои се обидуваат да го следат настанот.

Потрагата беше отежната поради лошите временски услови и дождливото време.

Крајната дестинација на авионот била Приштина, но попладнево пилотот побарал слетување на скопскиот аеродром Александар Велики со барање да рефундира гориво, односно керозин.

Засега не е познат идентитетот на лицата, ниту пак има официјална потврада за преживеани и загинати, но неофицијално според пишувањата на националните портали пронајдено е едно изгорено тело.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments