10.09.2015 13:28

Пакистанец нападнат во Куманово

Facebook Twitter Google+

Како што информираат од Министерството за внатрешни работи во текот на раните утрински часови околу 1 часот, од Медицинскиот центар – Куманово до СВР Куманово било пријавено дека кај нив е донесено лице мигрант од Пакистан кој имал телесни повреди во пределот на главата, најверојатно нанесени од остар предмет.

Медицинкисте лица веднаш му укажале помош на повредениот при што бил препратен во Клиничкиот центар во Скопје, а полицијата превзема мерки за целосно засчистување на случајот.

Loading...

 


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments