Затвор Куманово

Сподели со своите пријатели

Четириесет и двегодишен осуденик, кој избегал од кумановскиот затвор, а бил осуден на 13 годишна казна, вчера бил приведен во скопско. Loading… – На 21.11.2023 во Скопје од страна на полициски службеници од Тим Потраги, ОКР Центар Бит Пазар и ПС ОН Драчево од слобода е лишен М.Д.(42) од Скопје,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Притворено лице било физички нападнато во кумановскиот затвор од страна на двајца други затвореници. Loading… – На 19.06.2023 во СВР Куманово било пријавено дека во Казнено – поправна установа Затвор К’шање – Куманово, Б.С. кој издржувал мерка притвор бил физички нападнат од Б.И. и Ш.Д., затвореници во установата, информираат одПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Триесет и петгодишен кумановец, баран за издржување затворска казна, бил приведен вчера. Loading… – На 02.02.2023 во 10.05 часот, полициски службеници од СВР Куманово, врз основа на судска наредба, го лишиле од слобода Е.М.(35) од Куманово, информираат од Министерството за внатрешни работи. Тој бил баран за издржување на затворска казнаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Дваесет и петгодишен кумановец баран поради бегство од затвор бил приведен ноќва, половина час по полноќ. Loading… – Денеска (23.01.2023) во 00.30 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Ѓ.М.(25) од Куманово, информираат од Секторот за внатрешни работи Куманово. Како што појаснуваат од полицијата, лицето било бараноПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Пожар вчера избувнал во Казнено-поправната установа Куманово во селото К’шање при што била опожарена една порсторија. Loading… Премина пожарникари со едно противпожарно возило интервенирале во период од 12:07 до 13:20 часот, информираат од Регионалниот центар за управување со кризи. Според директорот на затворот Ненад Цветковиќ, во пожарот нема повредени осуденици,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Триесетгодишен штипјанец вчера бил приведен откако претходно избегал од кумановскиот затвор и извршил кражба. Loading… – На 01.09.2022 во 17.00 часот во Штип, полициски службеници од СВР Штип го привеле Ш.Н.(30) од Штип, информираат од Министерството за внатрешни работи. Тој бил баран по потерница од казнено-поправната установа Затвор Куманово порадиПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Триесет и шестгодишен кумановец кој бил пријавен како избеган од затворот во Куманово рано утринава бил приведен. Loading… – На 30.08.2022 во 01.00 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода И.М.(36) од Куманово, кој претходно бил пријавен дека побегнал од Казнено-поправната установа Затвор Кшање, каде издржувал затворскаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Шеесет и шестгодишен кумановец кој бил на издржување затворска казна во затворот К’шање починал вчера. Loading… – На 29.08.2022 во 14.12 часот во СВР Куманово, од Казнено-поправната установа Затвор Кшање – Куманово било пријавено дека починал осуденикот И.Н.(66) од Куманово, информираат од Министерството за внатрешни работи. Како што појаснуваат одПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Триесет и четиригодишен кумановец вчера бил приведен за доиздржување затворска казна. Loading… – Денеска (27.03.2022) во 10.30 часот, полициски службеници од СВР Куманово го привеле Г.П.(34) од Куманово. За него била издадена судска наредба, со која се барал за доиздржување на затворска казна, информираат од Министерството за внатрешни работи. НештоПрочитај повеќе