Винер цајтунг

man sitting on bench reading newspaper

Сподели со своите пријатели

Најстариот весник во светот, виенскиот „Винер цајтунг“, го отпечати своето последно дневно издание речиси 320 години по неговото основање. Loading… „Виена дејли“ излегува од печатење и се префрла на онлајн издание, откако неодамнешната промена на законот го направи неисплатлив како печатен производ, пишува лондонски „Гардијан“. Законот, кој беше усвоен одПрочитај повеќе