Тамим бин Хамад ал Тани

Сподели со своите пријатели

Емирот на Катар шеикот Тамим бин Хамад Ал Тани јавно го изрази своето незадоволство од односот на медиумите кон неговата земја пред Светското првенство. Loading… Шеик тврди дека тој и неговата земја се жртви на лаги, односно критики зад кои се кријат некои подлабоки мотиви. „Откако ни беше дадена честаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Рускиот претседател Владимир Путин му посака среќа на Катар да биде домаќин на Светското првенство и понуди помош стекната од искуството од пред четири години. Loading… Катар ќе стане првата арапска земја домаќин на Светското првенство на ФИФА (20 ноември – 18 декември). Пристигнувањето на повеќе од 1,5 милиони фановиПрочитај повеќе