Тајзи

Сподели со своите пријатели

Барселона е новиот сингл на кумановецот Тајзи, кој овој пат својата љубов кон шпанскиот клуб ја овековечи во стихови. Loading… Токму Тајзи ја има честа да биде прв и последен артист кој снимил спот на величествениот Камп Ноу и направи песна за историјата и легендите на клубот. Вели дека воПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

„Сакам“ е насловот на најновата песна на кумановскиот артист Тајзи кој денеска по повод празникот Богојавление – Водици одлучи да ги почести своите фанови. Loading… Како и секогаш, така и во оваа остварување, Тајзи е брутално искрен во своите стихови, а во рефренот вели: „Сакам слобода на говор, а неПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Кумановецот Тајзи ја објави „Калимеро“ својата најнова нумера за која има и извонреден видео запис, но и силна порака. Loading… Еден месец откако ја објави балканската верзија на „Бела чао“, Тајзи денеска на своите фанови им подари нова нумера и упати порака дека младите мора да ги насочиме на вистинскиотПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Кумановецот Тајзи вчеравечер настапи на градскиот плоштад во Куманово по повод Денот на ослободување на градот и приреди вистински спектакл. Loading…     Пред неколкуилјадна публика Тајзи ги испеа најголемите хитови, а заедно со него во еден глас ги пееше и публиката.     Пејачот не го криеше неизмерното задоволствоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Музичката група од проектот „Дајте музика“, кумановецот Тајзи и српскатаѕвезда Сара Јо вечерва со настап на градскиот плоштад во Куманово ќе го започнат свечениот дел од програмата за одбележувањена Денот на ослободување на градот. Loading… Во организација на Фондацијата за култура и спорт, а со финансиска поддршка од Градоначалникот иПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Кумановецот Тајзи направи балканска верзија на светски популарниот хит „Бела Чао“, а во неа е сурово искрен. Loading… Песната може да ја опишеме со еден негов стих кој вели „Ово је реализам онако без цензуре“. Самиот го пишувал текстот, а аранжманот е на Иле Спасов. Инаку, Тајзи во среда ќеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Два вечери со мега концерти ќе го одбележат годинава Денот на ослободувањето на Куманово 11 Ноември. Loading… Покрај многубројни спортски и културни манифестации, програмата ќе кулминира со музички имиња од земјава и регионот кои ќе настапат на 9ти и 10ти ноември на градскиот плоштад, велат за Кумановски Муабети од ФондацијатаПрочитај повеќе