село Младо Нагоричане

Сподели со своите пријатели

Дваесет и шестгодишник од Младо Нагоричане пријавил дека бил физички нападнат во угостителски објект во Куманово. Loading… – На 05.11.2023 во 20.40 часот во СВР Кумановом В.Т.(26) од село Младо Нагоричане, општина Старо Нагоричане, пријавил дека во угостителски објект на улица „Иво Лола Рибар“ во Куманово бил физички нападнат одПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Два пожари вчера биле регистрирани на територијата на кумановско, поточно еден во Куманово, а друг во општината Старо Нагоричане. Loading… Како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи, сува трева и шума гореле вчера во атарот на Агино село покрај автопатот Скопје – Куманово. На терен околу 17:15Прочитај повеќе