Сантијаго

Сподели со своите пријатели

Во Сантијаго, вториот по големина кубански град, се одржа протест на кој учесниците предупредија за недостиг на храна и струја, јавува Анадолија. Loading… Во некои области луѓето се без струја по 18 часа на ден. Патем, јавните протести се многу ретки во Сантијаго. Според пишувањата на социјалните мрежи, овој патПрочитај повеќе