Павел Антов

Сподели со своите пријатели

Поранешен командант на руската армија со долгогодишни врски со Украина „ненадејно“ починал на 69-годишна возраст, објави фабриката за тенкови каде што работел. Loading… Уралвагонзавод, најголемиот светски производител на тенкови, каде генералот Алексеј Маслов неодамна работеше како меѓународен претставник за продажба, не даде дополнително објаснување. Генералот Маслов, кој беше врховен командантПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Откако рускиот политичар, пратеник и мултимилионер Павел Антов, член на партијата на Путин, Единствена Русија, беше пронајден мртов пред хотел во Индија, се шпекулираше за причината за неговата смрт. Loading… Да потсетиме, Антов беше на патување со тројца свои пријатели по повод неговиот 66-ти роденден. Неговиот пријател починал два денаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Рускиот политичар, претставник и мултимилионер Павел Антов, член на партијата на Путин, Единствена Русија, е пронајден мртов пред хотел во Индија, пишуваат британските таблоиди кои се повикуваат на индиски медиуми, по мистериозниот пад од прозорецот на хотелот. Loading… Тие пишуваат дека руски тајкун, сопственик на позната фабрика за колбаси, скокналПрочитај повеќе