Ники Хејли

Сподели со своите пријатели

Ники Хејли, поранешна американска амбасадорка во Обединетите нации и гувернер на Јужна Каролина, ќе ја објави својата кандидатура за претседател на САД во наредните недели, објави ABC News. Loading… Според упатени извори, Ники Хејли треба да ја објави својата намера да се кандидира за републиканската номинација во средината на февруари,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Ескперти од Обединетите нации соопштија дека истражуваат повеќе извештаи за употреба на бомби наполнети со хлор и хлорин во сирискиот град Саракеб во Идлиб и во Дуома, Источна Гута. Во сооштнието на шефот на Меѓународната комисија за истрага во Сирија, Паул Пинхеир, во опсадите во источната енклава Гаута се случилоПрочитај повеќе