Мигел Дијаз Канел

Сподели со своите пријатели

Претседателите на Кина и Куба, Си Џинпинг и Мигел Дијаз-Канел денеска на разговори во Пекинг ветија взаемна поддршка во однос на клучните интереси на двете земји. Loading… Си рече дека Кина се надева дека ќе ја зајакне соработката со Куба на меѓународно и регионално ниво, пренесе АП. „Кина и КубаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Причините за конфликтот во Украина треба да се бараат во агресивната политика на САД и НАТО, изјави кубанскиот претседател Мигел Дијаз Канел. Loading… За време на пленарната седница на руската Државна дума за време на неговата посета на Москва, тој рече дека Куба ги осудува санкциите на Западот против Русија.Прочитај повеќе