Меган Маркл

Сподели со своите пријатели

Меган Маркл има два услови пред таа и нејзиниот сопруг принцот Хари да се помират со принцот Вилијам и Кејт Мидлтон, според кралскиот експерт. Loading… Се шпекулира дека принцот и принцезата од Велс прават напори да го поправат несогласувањето со помладиот брат Виндзор и поранешната актерка од „Suits“ која станаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Меган Маркл, војвотката од Сасекс е контролиран и доминантен нарцис над слабиот принц Хари, тврди биографот на членовите на британското кралско семејство Сали Бедел Смит. Loading… Во нејзината нова книга Џорџ VI и Елизабет: Бракот што ја спаси монархијата, Бедел Смит ја спореди Меган со Американката Волис Симпсон, која гоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Вчера кралското семејство го придружуваше ковчегот на кралицата Елизабета Втора до Вестминстер. Loading… Синовите, ќерките и внуците на кралицата го следеа ковчегот пеш во поворка од Бакингемската палата до Вестминстер, а на влезот им се придружија Камила, Кејт и Меган. Виндзорите застанаа заедно пред ковчегот за време на кратка молитва,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Британската кралица Елизабета Втора. таа почина во четвртокот на 96-годишна возраст во замокот Балморал во Шкотска. Loading… Едно од прашањата што тогаш беше поставено беше дали Меган Маркл и принцот Хари ќе бидат со неа на самиот крај. Потоа се испостави дека Хари задоцнил и не дошол на време даПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Смртта на кралицата Елизабета значи дека синот на војводата и војвотката од Сасекс, Арчи Маунтбатен-Виндзор, сега технички е принц – титула што неговата мајка, Меган, сугерираше дека му била одбиена поради неговата раса. Loading… Неговата помлада сестра, Лилибет Лили Маунтбатен-Виндзор, исто така, има право да биде принцеза по доаѓањето наПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Војвотката од Сасекс Меган Маркл не патува во Балморал со војводата од Сасекс, а Хари ќе патува сам, изјавија извори за британските медиуми. Loading… Голем број членови на кралското семејство побрзаа во шкотскиот замок откако се појавија вести дека лекарите се „загрижени за здравјето на нејзиното височество“. Војвотката од Кембриџ,Прочитај повеќе