Зошто Меган Маркл не отиде да се збогува со кралицата?

Сподели со своите пријатели

Британската кралица Елизабета Втора. таа почина во четвртокот на 96-годишна возраст во замокот Балморал во Шкотска.

Loading...

Едно од прашањата што тогаш беше поставено беше дали Меган Маркл и принцот Хари ќе бидат со неа на самиот крај.

Потоа се испостави дека Хари задоцнил и не дошол на време да се поздрави со својата баба, а Меган не отишла ни во Шкотска.

За разлика од Кејт Мидлтон, војвотката од Кембриџ за која беше кажано дека нема да оди таму бидејќи се грижела за нејзините три деца, за Меган немаше јасно објаснување. До сега.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Британската премиерка го брани владиниот економски план

Имено, поради Меган, во замокот се одвивала вистинска семејна драма, кога членовите на семејството од медиумите слушнале дека Меган и принцот Хари одат во Шкотска бидејќи на кралицата и е лошо.

Упатените тврдат дека Меган и принцот Хари потоа предизвикале невидена возбуда меѓу членовите на кралското семејство.

Излегува дека тогаш кралот Чарлс по телефон категорично му рекол на принцот Хари да не ја носи Меган во Балморал, пишува Дејли Мејл.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Објавена причината за смртта на кралицата Елизабета

„Чарлс му кажа на Хари дека не е правилно и соодветно Меган да биде во Балморал во толку тажно време. Му било кажано дека ниту Кејт Мидлтон не оди и дека со кралицата треба да бидат само најблиските членови на семејството. Чарлс многу, многу јасно кажа дека Меган нема да биде добредојдена“, рекол извор за The Sun.

Loading...

Сите информации поврзани со најновите случувања во Велика Британија можете да ги прочитате ТУКА.  

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Објавена причината за смртта на кралицата Елизабета