И Меган Маркл не патува кај кралицата

Сподели со своите пријатели

Војвотката од Сасекс Меган Маркл не патува во Балморал со војводата од Сасекс, а Хари ќе патува сам, изјавија извори за британските медиуми.

Loading...

Голем број членови на кралското семејство побрзаа во шкотскиот замок откако се појавија вести дека лекарите се „загрижени за здравјето на нејзиното височество“.

Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, исто така, не патува во Абердиншир бидејќи се грижи за нејзините три деца во Виндзор.

Разбирливо е дека Меган ќе остане во Лондон, но нема да присуствува на наградите WellChild како што првично беше планирано.

Меган потенцијално би можела да му се придружи на Хари во Шкотска подоцна, рече изворот, по промената на планот.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Во оваа земја за гледање порнографија прво ќе мора да се испрати селфи како потврда дека сте полнолетни

Да потсетиме, освен принцот Чарлс, во Балморал веќе пристигнаа и принцовите Едвард, Вилијам и Ендру.

Сите информации поврзани со најновите случувања во Велика Британија можете да ги прочитате ТУКА.