Сите зборуваат за поклонувањето на Меган Маркл пред ковчегот на кралицата

Сподели со своите пријатели

Вчера кралското семејство го придружуваше ковчегот на кралицата Елизабета Втора до Вестминстер.

Loading...

Синовите, ќерките и внуците на кралицата го следеа ковчегот пеш во поворка од Бакингемската палата до Вестминстер, а на влезот им се придружија Камила, Кејт и Меган.

Виндзорите застанаа заедно пред ковчегот за време на кратка молитва, а потоа беше поставена стража околу ковчегот.

По церемонијата децата и внуците и се поклонија на кралицата, а најмногу внимание предизвика поклонувањето на Меган Маркл.

Меган многу длабоко ѝ се поклони на кралицата, а фотографиите од синоќа се шират на Твитер.

 

 

Loading...

Многумина го пофалија поклонувањето на Меган, споредувајќи ја со Сара Фергусон, која беше најдобра во поклонувањето на кралицата, а многумина се лути на сопругата на Хари што длабоко ѝ се поклони на кралицата откако семејството ја обвини за расизам.

 

 

Да потсетиме, во 2020 година принцот Хари и неговата сопруга објавија дека се повлекуваат од кралските должности.

Веста ја шокираше Велика Британија, а принцот и Меган заминаа во Канада, а потоа во САД.

Една година подоцна, тие дадоа интервју со Опра Винфри во кое војвотката го обвини кралското семејство за расизам и одбивање да пружи медицинска помош во деновите кога имала самоубиствени мисли.

 

Loading...

 

Меган изјавила дека некои членови на кралското семејство се загрижени за бојата на кожата на нејзиното неродено дете и имплицирала дека затоа одбиле да му ја дадат титулата принц.

Меган Маркл денес е попопуларна од само принцот Ендру, а голем дел од британската јавност сака таа и Хари (Хари) да се откажат од титулата војвода и војвотката од Сасекс.

Сите информации поврзани со најновите случувања во Велика Британија можете да ги прочитате ТУКА.