Константин Јефремов

Сподели со своите пријатели

Поранешен руски воен офицер изнесе наводи за брутални испрашувања, за време на кои Украинците биле застрелани и им се заканувале со силување. Loading… Константин Јефремов, највисокиот офицер, во ексклузивно интервју за Би-Би-Си изјави дека Русија го смета за предавник и дезертер. На едно место во јужна Украина, испрашувањата и мачењатаПрочитај повеќе