Јоав Галант

Сподели со своите пријатели

Израел денеска го обвини Иран за изградба на аеродром во јужен Либан за напади врз Израелците преку границата, што е знак за можна ескалација на тензиите меѓу непријателите во регионот. Loading… Израелскиот министер за одбрана Јоав Галант, говорејќи на безбедносна конференција на Универзитетот Рајхман во близина на Тел Авив, тврдешеПрочитај повеќе