Бедиње

Сподели со своите пријатели

Минофрлачка граната во корозивна состојба била пронајдена во кумановската населба Бедиње при изведба на градежни зафати. Loading… – На 22.02.2024 во СВР Куманово, Ш.Б.(55) од с.Отља, општина Липково, пријавил дека во населба Бедиње во Куманово, при извршување раотни задачи со работна машина на пат,   пронашол граната, информираат од Министерството заПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Црквата во населбата Бедиње во Куманово вчера била ограбена, при што крадецот одзел пари. Loading… – На 02.05.2023 во 18.00 часот во СВР Куманово било пријавено дека со употреба на сила било влезено во црква во село Бедиње, кумановско и биле одземени пари, информираат од Секторот за внатрешни работи. ЕкипаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Почна асфалтирање на улицата Трајко Јовановски – Кмет, познат како „Шумски пат“ во кумановската населба Бедиње, соопштија денеска надлежните од одделението за комунални дејности. Loading… Улицата целосно ќе се реконструира, ќе се гребе асфалт, ќе се постави нов. Вкупно, улицата е во должина од 950 метри. – Предвиден е машинскиПрочитај повеќе