Александр Сирски

Сподели со своите пријатели

Украинскиот министер за одбрана Рустем Умеров соопшти дека со неговиот американски колега Лојд Остин разговарале за ситуацијата на фронтот во војната против Русија, како и за набавката на оружје. Loading… „Го информиравме министерот за одбрана Остин за моменталната ситуација на фронтот и разговаравме за промените во најважните сектори. Работиме заедноПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Новиот врховен командант на вооружените сили на Украина, Александр Сирски, нема да му донесе успех на Киев на бојното поле, со оглед на тоа што надалеку е познат по големите загуби на фронтот, пишува „Ејжа тајмс“. Loading… Сирски е поврзан со серија порази кои донесоа големи загуби на вооружените силиПрочитај повеќе