Аеродром

Сподели со своите пријатели

На аеродромот во Дизелдорф, во оставен куфер, пронајдени се 22 живи тарантули, соопштила германската царина. Кога е пронајден сопственикот на куферот, 47-годишник од Есен, рекол дека е одгледувач на тарантули и дека некои од нив во куферот носат малечки тарантули. Мажот патувал од Парагвај во Германија, а сега е подПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Португалската полиција уапсила бразилски државјанин на Меѓународниот аеродром во Лисабон, под обвинение дека во лажна задница, односно панталони со додатоци, пренел килограм кокаин. Пронајдена подморница на Ескобар, постои сомнеж дека на неа се крие големо богатство Loading… Локалните медиуми пренесуваат дека мажот во Лисабон допатувал со авион од градот БелемПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Едно дете, двајца тинејџери и тројца странци се помеѓу жртвите од авионската несреќа која се случи во близина на Москва. Како се наведува, еден од странците е државјанин на Швајцарија. На местото на падот на рускиот авион „An-148“ со 65 патници и шест членови на екипажот во близина на МоскваПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Се појави снимка од падот на рускиот авион „Антонов 148“ кој се сруши непосредно по полетувањето од московскиот аеродром „Домодедово“. Снимката од авионската несреќа во која животот го загубија 71 патник и челови на екипажот, го забележала безбедносна камера од една приватна куќа во селото во чии атари паднал авионот.Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Замислете по излегувањето од авионот во холовите на аеродромот да ве пречекаат фотографии од децата од Аушвиц, мурали на војници со гас маски, призори од психотични хорор филмови и голема сина статуа на коњ чии црвени очи светат и во ноќта? Кои биле најпознатите масони низ историјата? Loading… Кој неПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

На денешната седница, Владата на Република Македонија донесе одлука автопатот Е-75 да го именува „Пријателство“, а скопскиот аеродром, да се нарече „Меѓународен аеродром Скопје“. Владата на денешната 53-та седница донесе одлука автопатот А1 од граничниот премин Табановце до граничниот премин Богородица, да се преименува во „Пријателство“. Исто така министрите наПрочитај повеќе