Никола Груевски на СИТЕЛ со свое видување на протестите (видео)

Сподели со своите пријатели

Премиерот Никола Груевски, вечерва имаше свое интервју на вестите на СИТЕЛ. Груевски се осврна на вчерашните протести пред Владата, посочувајќи дека полицијата контра обвинувањата,  дејствуваше крајно професионално и издржа многу.

Loading...

– Неколку часа полицијата стоеше во место без да направи никаков чекор, а континуирано беше тепана, удирана, напаѓана со фрлање со разни предмети, со метални шипки, со камења, со стаклени шишиња.

https://www.youtube.com/watch?v=veP5W0ggBHk

Leave a Reply