Кога би го сретнале ноќе сигурно не би изгледало смешно (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Видео од жител на Краснорурск (Област Свердловск), Русија, на кое се гледа православен свештеник како вози мотоцикл, привлече големо внимание на социјалните мрежи.

Голем број локални медиуми ги објавија неговите снимки, а читателите беа воодушевени од необичната сцена.

Loading...

Лав скокна врз полицајка, таа се бранеше со голи раце (ВИДЕО)

Јунак на видеото е свештеникот Питер Мажетов, кој служи во машки манастир во селото Костилева.

„За да ги научам децата да го возат, прво морав сам да го совладам. Понекогаш го користам кога е добро време да го скратам патот, бидејќи не можам да влезам во сообраќајниот метеж“, објасни свештеникот.

„Ако не знаев што е мотоцикл, јас би помислил дека лета“, напиша Дмитриј Сисоев под видеото.

Си ја предизвика судбината, па едвај избегна трагедија (ВИДЕО)

„Ако го сретнавте ноќе, сигурно не би изгледало смешно“, рече Алексеј Серхин.

„Ноќе, под фаровите, веројатно изгледа епско“, вели Илиана Мадар.

„Одлично! И свештениците се луѓе “, воодушевена е Анастасија Федорова.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *