Лав скокна врз полицајка, таа се бранеше со голи раце (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Во средата попладне, полицајка била нападната од лав скриен под камп приколка.

Loading...

Полицијата била повикана за помош бидејќи лавот претходно се обидел да нападне човек.

Репортерка клекна и известуваше покрај лав, а во еден момент започна да вреска (ВИДЕО)

Тимот излегол на теренот и се соочил со драматичен напад и самиот.

На видеото се гледа полицајка на теренот додека лавот скока агресивно кон неа додека еден колега полицаец се обидува да ја одбрани.

На крајот го застрелале разбеснетото животно.

Погледнете го видеото:


Leave a Reply