КАКО ВО „FROZEN“: Снежна бура заледи куќи во Њујорк (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Снежната бура го зафати западен њујорк минатата недела и создаде сцена како од бајките на езерото Ери.

Loading...

Снимките од оваа област неодоливо потсетуваат на сцените од анимираниот филм „Frozen“.

Урнебесно шишање во екот на коронавирусот: Фризер со луд изум (ВИДЕО)

Температурата се спуштила под нулата минатата среда, при што силниот ветер ги кревал брановите на езерото. Водата ги заплиснувала домовите со водата и се замрзнале.

Жителите на Хамбург, град јужно од Бафало, рекле дека мразот ги блокирал вратите и прозорците на куќите.

Го извлекле од бунарот, а кога виделе што има во панталоните биле смртно преплашени (ВИДЕО)

Властите од градот минатиот месец објавија дека ќе започнат со изградба на ѕид и други мерки во 2020 година со кои треба да се заштити имотот и животот на жителите на Хамбург, пренесува Фокс њуз.


Leave a Reply