Емотивна средба на старица и мачка кои земјотрес ги разделил пред четири години (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Врската помеѓу старицата и нејзината мачка ни покажува дека љубовта меѓу домашно милениче и човекот не знае за граници.

Loading...

Пред скоро четири години, по силниот земјотрес што ја зафати централна Италија, една жителка по име Дора беше меѓу жителите кои беа принудени да ги напуштат своите домови. Сепак, Дора изгуби многу повеќе од својот дом.

94 РОДЕНДЕН: Баба скокна со падобран од вртоглава височина (ВИДЕО)

Среде хаосот и збунетоста предизвикана од катастрофата, мачката на Дора ѝ ја снемало. За среќа, минатата недела блиската пријателка на Дора објави на социјалните мрежи вест дека изгубеното милениче на Дора конечно е пронајдено.

Четири години разделување и меѓусебна тага конечно заврши.

Снимка која ги насмеа сите: Горила се забавува во базен (ВИДЕО)

„Нашата драга Дора никогаш не престана да го бара. Којзнае каде беше тој цело време“, напиша пријателката на Дора, Мима Би, на Фејсбук.


Leave a Reply