Снимка која ги насмеа сите: Горила се забавува во базен (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Горила која танцува во базен во зоолошка градина ги освои срцата на луѓето ширум светот.

Loading...

Видеото каде мајмунот изведува интересни потези привлече многу гледачи.

Горилите се инаку познати по чувството за хумор и секогаш ги воодушевуваат посетителите на зоолошката градина.

Кога би го сретнале ноќе сигурно не би изгледало смешно (ВИДЕО)

За да ја одржат нивната природност, чуварите го стимулираат нивното природно однесување.

Некои горили можат да бидат непослушни и нескротливи, но оваа горила ужива да танцува.

Погледнете го видеото:


Leave a Reply