Владимир Леонтиев

Сподели со своите пријатели

Локалните власти во областа Херсон, кои беа инсталирани од Русија, денеска ја обвинија Украина дека делумно ја уништила браната Каховка на реката Днепар „со повеќе удари“. Loading… Претходно, украинските власти ги обвинија руските сили за уништување на браната во јужна Украина во близина на Херсон и ги предупредија жителите низводноПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Украинските вооружени сили уништија силос на украинска земјоделска компанија за време на гранатирањето на Нова Каховка во областа Херсон, изјави денеска за ТАСС Владимир Леонтиев, шеф на проруската воено-цивилна управа на областа. Loading… „Синоќа беше уништен силосот на Нибулон во селото Веселоје, изгубено е огромно количество жито, а уништени сеПрочитај повеќе