Страцин

Сподели со своите пријатели

Триесет и деветгодишник од Косово бил приведен во кратовското село Страцин, под сомнение дека извршил кривично дело криумчарење. Loading… – На 03.04.2024 во 23.40 часот кај с.Страцин, кратовско, по претходно добиени сознанија дека врши криумчарење и по преземени мерки, полициски службеници од Мобилната единица за компезаторни мерки во Одделот заПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Деветмина мигранти од Сирија вчера излетале од коловозот во близина на селото Страцин, откако нивнио шверцер не застанал на знак од полицијата. Loading… – На 02.08.2023 во 05.00 часот во с.Трновац, на место викано Златановци, кратовско, полициски службеници го лишиле од слобода Х.Д.(19) од велешко, поради постоење основи на сомнениеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, заедно со министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски и директорот на Јавното претпријатие за државни патишта, Ејуп Рустеми, денеска присуствуваше и се обрати на настан по повод официјалното пуштање во употреба на магистралниот пат Куманово – Страцин. Loading… Оваа патнаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски денеска во 11 часот ќе се обрати на пуштање во употреба на магистралниот пат Куманово – Страцин. Loading… На настанот обраќања ќе имаат и министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски и директорот на Јавното претпријатие за државни патишта, Ејуп Рустеми,Прочитај повеќе