Северна Кореј

Сподели со своите пријатели

Северна Кореја ќе ја изврши првата нуклеарна проба од 2017 година од 16 октомври до 7 ноември, соопшти јужнокорејската разузнавачка служба во извештајот доставен до парламентарната Комисија за разузнавачки активности. Loading… Пратеникот на владејачката партија народна моќ, Јо Санг-беом, изјави за новинарите дека во извештајот се вели дека Северна КорејаПрочитај повеќе