пожар

Сподели со своите пријатели

Пожарот во Аризона, кој речиси тројно се зголеми од ветрот во средата, изгоре десетици згради и принуди илјадници луѓе во селата да ги напуштат своите домови. Loading… Пожарот зафатил ретко населена ридска област, 23 километри северно од Флагстаф, град во северна Аризона, соопшти американската Шумска служба.   Чеченците и рускатаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Патничко моторно возило „бмв“ се запалило во движење на автопатот Куманово-Табановце, соопштија денеска од Регионалниот центар за управување со кризи Куманово и полицијата. Во пожарот нема повредени лица. Loading… – Вчера во 12:15 часот во СВР Куманово било пријавено дека настанал пожар во патничко моторно возило во движење на автопатотПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Станбен објект во Куманово вчера бил опожарен, информираат денеска од кумановската полиција. Loading… – На 04.04.2022 во 12.05 часот во СВР Куманово било пријавено дека на улицата „Тоде Думба“ во Куманово настанал пожар во станбен објект, сопственост на Д.Ј.(60), информираат од Секторот за внатрешни работи. Пожарот бил изгаснат од екипаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Куќа вчера била опожарена во населбата Јане Сандански во Куманово. Loading… – На 30.03.2022 околу 17.30 часот во СВР Куманово било пријавено дека на ул.„2“ во нас.„Јане Сандански“ во Куманово настанал пожар во куќа сопственост на Д.И., информираат од Секторот за внатрешни работи Куманово. Повредени лица нема, а пожарот билПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Две трафостаници на две одделни локации биле опожарени во Куманово, пожарникарите веднаш реагирале и ги изгасиле пожарите, соопшти денеска Регионалниот центар за управување со кризи Куманово. Loading… Првиот пожар бил регистриран на трафостаница на улицата „Пиринска“, вчера во утринските часови. Пожарникарите успеале да го изгасат за 40-тина минути. Втората трафостаницаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Семеен дом целосно изгорел во селото Режановце при пожарот кој избувнал вчера попладне, информираат денеска од Секторот за внатрешни работи Куманово, а сопственикот се здобил со повреди. Loading… – На 27.03.2022 околу 18.20 часот во СВР Куманово било пријавено дека во с.Режановце, кумановско, настанал пожар во куќа сопственост на Д.С.(34).Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Куќа изгоре во пожар кој вчера околу пладне избувнал на улицата „Доне Божинов“ во Куманово, информираат од Регионалниот центар за управување со кризи. Во 12:20 четворица пожарникари со едно возило по претходно добиена пријава излегле на терен за да го изгаснат пожарот, а нивната интервенција траела до 12:55 часот. ОдПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Одделението за јавни набавки при Општина Куманово распиша оглас со барање за прибирање на понуди за Реконструкција на опожарени и оштетени простории во Општина Куманово. Во огласот објавен на веб сајтот на Бирото за јавни набавки се предвидуваат проценети средства од 307.000 денари за реконструкцијата на опожарените канцеларии, а изведувачПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Пожар проголта кров на семејна куќа лоцирана во селото Четирце, поточно во маалот Матичнаци, информираат од Регионалниот центар за управување со кризи. Вчера во 10 часот четворица пожарникари со едно противпожарно возило изглегле на терен по добиената пријава, а успеале да го локализираат огнот во 11:15 часот. Причините за настанувањеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Две интервенции завчера бележат кумановските пожарникари во доменот на своето работење. Како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи, во 20:15 часот петмина пожарникари со едно противпожарно возило излегле да интервенираат на запалена барака која се наоѓала во кругот на градската Општа Болница Куманово. Гаснењето траело до 21:30Прочитај повеќе