Куќа изгоре во пожар во Куманово

Сподели со своите пријатели

Куќа вчера била опожарена во населбата Јане Сандански во Куманово.

Loading...

– На 30.03.2022 околу 17.30 часот во СВР Куманово било пријавено дека на ул.„2“ во нас.„Јане Сандански“ во Куманово настанал пожар во куќа сопственост на Д.И., информираат од Секторот за внатрешни работи Куманово.

Повредени лица нема, а пожарот бил изгаснат од екипа на Територијалната противпожарна единица Куманово.

Увид на местото извршила увидна екипа од СВР Куманово.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Почна реконструкцијата на улицата „Братство и единство“ (ФОТО)

Никола Ивановски