Општина Старо Нагоричане

Сподели со своите пријатели

Шеесет и едногодишен маж е пронајден починат во својот дом во селото Руѓинце, Општина Старо Нагоричане, информираат од полицијата. Loading… – На 23.01.2023 во 15.43 часот во СВР Куманово било пријавено дека во домот во селото Ругинце, Општина Старо Нагоричане, бил пронајден починат Л.С.(61), велат од кумановската полиција. По овластувањеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Активната транспарентност на Општина Куманово во 2022 година изнесува 88,6 % (од можни 100%) со што општината се наоѓа во групата институции со „многу добра“ активна транспарентност. Loading… Ова го покажуваат податоците на Индексот на активна транспарентност кој го спроведува Центарот за граѓански комуникации. Според статистиката Општина Куманово исполнила 80%Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Секторот за внатрешни работи Куманово поднесе кривична пријава против М.Ј. (58) и М.С. (58), двајцата од Куманово, поради постоење на сомнение за сторено продолжено кривично дело „несовесно работење во служба“, казниво по член 353-в став 3 во врска со став 1, а во врска со член 45 од Кривичниот законикПрочитај повеќе