Охајо

Сподели со своите пријатели

Двегодишно момче во малото гратче Норвалк, Охајо, пукало со пиштол кон својата бремена мајка, убивајќи ја неа и нејзиното неродено дете, соопшти локалната полиција. Loading… Се додава дека околу 13 часот на 16 јуни полицијата добила повик од 31-годишна жена која рекла дека „нејзиниот двегодишен син и пукал во грб“,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Американските власти на државата Охајо денеска истражуваат што ја предизвикало експлозијата во фабриката за метал во Оуквуд Вилиџ, во која едно лице го загуби животот, а неколку други се повредени. Loading… Според извештајот на здравствените власти, едно лице е потврдено дека починало во инцидент во близина на градот Бедфорд штоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Мал патнички авион кој може да превезе до десет патници удри во автосалон во Охајо во вторникот наутро. Loading… Патролата за автопат на државата Охајо го истражува местото на несреќата на Beechcraft 90 на улицата Пајк 842 во Мариета. Авионот бил на пат од Колумбус, Охајо до Паркерсбург, Западна Вирџинија,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Дваесетгодишен Американец паднал во кома откако пчели го искасале 20.000 пати, објавија локалните медиуми. Loading… Остин Белами е на вентилатор и е во индуцирана кома во Универзитетската болница во Синсинати, Охајо, објави Фокс 19. Белами во петокот кроел лимони и случајно исекол пчеларник.   Austin Bellamy is fighting for hisПрочитај повеќе