Се урна авион во Охајо (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Мал патнички авион кој може да превезе до десет патници удри во автосалон во Охајо во вторникот наутро.

Loading...

Патролата за автопат на државата Охајо го истражува местото на несреќата на Beechcraft 90 на улицата Пајк 842 во Мариета.

Авионот бил на пат од Колумбус, Охајо до Паркерсбург, Западна Вирџинија, пред да се урне во 7 часот наутро.

Истрагата е во тек.