Охајо: Момче искасано од пчели, имал над 20.000 убоди, па завршил во кома!

Сподели со своите пријатели

Дваесетгодишен Американец паднал во кома откако пчели го искасале 20.000 пати, објавија локалните медиуми.

Loading...

Остин Белами е на вентилатор и е во индуцирана кома во Универзитетската болница во Синсинати, Охајо, објави Фокс 19.

Белами во петокот кроел лимони и случајно исекол пчеларник.

 

 

 

Пчелите го нападнале него и неговата баба и вујко кои биле во близина.

Младиот човек бил искасан повеќе од 20.000 пати и проголтал околу 30 пчели.

Loading...

 

 

 

Болничарите ги отстранувале пчелите од него до недела наутро.

Лекарите веруваат дека тој целосно ќе закрепне, објави телевизијата.