Ненси Пелоси

Сподели со своите пријатели

Откако минатата година беше осуден пред федералниот суд, десничарот теоретичар на заговор кој со чекан го нападна сопругот на поранешната претседателка на Претставничкиот дом на САД, демократката Ненси Пелоси, беше прогласен за виновен во петокот пред државниот суд во Калифорнија за повеќе обвиненија, објавија денеска американските медиуми. Loading… Поротата воПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Врховниот суд во Сан Франциско објави видео од нападот врз Пол Пелоси, сопругот на поранешната претседателка на Претставничкиот дом на САД, Ненси Пелоси. Loading… Нападот бил снимен од полицијата кога пристигнала во домот на Пелоси на 28 октомври 2022 година, кога тој бил нападнат, јавува Си-Ен-Ен. На видеото се гледаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Претседателката на Претставничкиот дом на САД, Ненси Пелоси, во своето прво јавно појавување по нападот врз нејзиниот сопруг, изјави дека претстојните конгресни избори се борба за демократија и дека таа ќе победи. Loading… Пелоси рече дека Демократската партија не се бори само за победа на овие избори, туку и заПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Човекот обвинет за напад и обид за киднапирање на Пол Пелоси изјави дека планирал да ја држи во заложништво претседателката на Претставничкиот дом Ненси Пелоси и да и ги „скрши колената“. Loading… Според судските документи поднесени вчера, осомничениот Дејвид Депаип и рекол на полицијата дека ако Ненси Пелоси му јаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Сопругот на претседателката на Претставничкиот дом, Ненси Пелоси, беше осуден во вторникот на пет дена затвор и наредено е да плати 6.800 долари парична казна и реституција, откако се изјасни за виновен за предизвикување повреда со возење во алкохолизирана состојба во Калифорнија во мај. Loading… Но, Пол Пелоси (82) ќеПрочитај повеќе