Матејче

Сподели со своите пријатели

Триесет и шестгодишен жител на ликпвското село Матејче вчера пријавил дека бил физички нападнат. Loading… – На 29.04.2024 во 13.30 часот во Полициското одделение Матејче, Р.Ј.(36) од село Липково пријавил дека бил физички нападнат од едно лице, информираат од Секторот за внатрешни работи. Од полицијата додаваат дека се преземаат меркиПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Почнува реставрацијата и реконструкција на црквата во манастирот во село Матејче, објави денеска пратеникот во Собранието, Мартин Костовски на социјалните мрежи. Loading… – Со средства од Владата и Министерството за култура ветеното станува реалност, да сјае повторно овој бисер на православието. Со искрена политика на соживот, со квалитетни политики сеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Заталкан куршум вчеравечер оштетил патничко моторно возило во липковското село Матејче. Loading… – На 15.08.2023 во 00.15 часот во Полициското одделение Матејче, И.З. пријавил дека во неговиот двор во село Матејче од заталкано зрно од огнено оружје било оштетено неговото патничко моторно возило „цитроен берлинго“, информираат од Секторот за внатрешниПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Три лица се повредени, од кои две потешко, откако „хонда“вчера удрила во паркирна мопед на локалниот пад во селото Матејче, липковско. Loading… – На 29.06.2023 во 18.45 часот било пријавено дека на локален пат во с.Матејче, мотоцикл „хонда“ без регистарски ознаки, управуван од А.Б.(19) од с.Матејче удрил во паркиран мопедПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Повеќе локации во околината на Куманово и Липково денеска и утре привремено ќе бидат без електрична енергија. Loading… Како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи денеска во период од 08:00 до 09:30 прекини ќе има кај корисниците од липковските села Опае, Липково, Отља, Матејче, Виштица, Никуштак, Стрима,Прочитај повеќе