Мајкл Коен

Сподели со своите пријатели

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп го тужеше својот поранешен адвокат Мајкл Коен, барајќи отштета од над 500 милиони долари. Loading… Коен сведочеше пред големата порота на Менхетен, која подоцна го обвини Трамп за 34 точки од обвинението за фалсификување деловни досиеја, што претставува прв пат во американската историја поранешен претседателПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Обвинителството на Менхетен го информираше Доналд Трамп дека може да се соочи со кривична пријава поради неговата улога како поранешен претседател во тајните плаќања на порно ѕвездата Сторми Даниелс, објави Њујорк Тајмс (НИТ) во четвртокот, цитирајќи четири неименувани извори. Loading… На поранешниот претседател Трамп му било кажано дека може даПрочитај повеќе