Кралица Елизабета

Сподели со своите пријатели

Мажот кој бил уапсен со самострел во домот на кралицата Елизабета Втора во замокот Виндзор на Божиќ минатата година изјавил дека бил таму за да ја убие кралицата, соопшти денеска британскиот суд. Loading… Џасвант Синг Шеил (20), кој е обвинет според Законот за предавство на Велика Британија, се појавил воПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

По серијата откажувања поради здравствени проблеми, кралицата Елизабета Втора ја очекуваат во вторник на нејзиното прво големо јавно излегување по неколку месеци, на религиозна церемонија во чест на нејзиниот покоен сопруг принцот Филип. Loading… Кралицата, која во април ќе го прослави својот 96-ти роденден, е на програмата на церемонијата штоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Скандал од светску размени настана кога во јавноста исплива книгата за кралицата Елизабета и пикантериите на нејзиниот брак со принцот Филип. – Не постоеше убава жена во близината на Филип со која тој не флертуваше. Но, на кралицата тоа не и пречеше, му даваше отворени раце да се дружи соПрочитај повеќе