Објавена причината за смртта на кралицата Елизабета

Сподели со своите пријатели

Кралицата Елизабета Втора почина од старост, се наведува во нејзиниот некролог, кој беше објавен денеска.

Loading...

Кралицата (96) почина во замокот Балморал во Шкотска во четвртокот на 8 септември во 15.10 часот (по локално време) – повеќе од три часа пред јавноста да биде информирана, пишува Дејли Меил.

Веста за смртта на кралицата ја објави нејзината ќерка принцезата Ана.

Кралицата ја наследи нејзиниот син Чарлс.