Карин Жан-Пјер

Сподели со своите пријатели

Заменик портпаролката на Белата куќа Карин Жан-Пјер, која отпатува во Европа со претседателот Џо Бајден, рече дека е позитивна на коронавирус. Loading… Сепак, како што беше најавено, таа не важи за близок контакт на американскиот лидер. Жан-Пјер прецизираше дека последен пат го видела Бајден во саботата на состанок на којПрочитај повеќе