Јарослав Јанушевич

Сподели со своите пријатели

Неодамна ослободениот јужен украински град Херсон остана без електрична енергија по гранатирањето од страна на руските сили, изјави денеска регионалниот началник Јарослав Јанушевич. Loading… Тој на Телеграм напиша дека надлежните служби работат на санирање на електричната мрежа. Херсон беше делумно вратен на власт минатата недела, откако украинските сили повторно влегоаПрочитај повеќе