Јана Чернохова

Сподели со своите пријатели

Соединетите Американски Држави ќе и дадат на Чешка осум воени хеликоптери „Бел“, соопшти американската амбасада во Прага. Loading… „Задоволство ни е да го потврдиме трансферот на шест хеликоптери AH-1Z и два UH-1Y како дел од програмата Вишок одбранбени предмети“, соопшти амбасадата, а пренесе Ројтерс. Хеликоптерите се испорачуваат заедно со 12Прочитај повеќе