Ивица Дачиќ

Сподели со своите пријатели

Министерот за надворешни работи на Србија, Ивица Дачиќ денеска изјави дека министерскиот состанок на земјите од Организацијата за безбедност и соработка во Европа (ОБСЕ) ќе биде значаен, но тежок. Loading… „Исто така, намерата на западните земји беше да го поканат рускиот министер (Сергеј Лавров) да се обиде да постигне компромисПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Амбасадата на САД во Белград соопшти дека, според нејзините сознанија, Србија не ѝ продава оружје на Украина, јавува Радио Слободна Европа (РСЕ). Loading… Агенцијата Ројтерс на 12 април објави, повикувајќи се на информации од објавените тајни документи на Пентагон, дека Србија се согласила да испрати оружје во Киев или веќеПрочитај повеќе