идф

Сподели со своите пријатели

Израелската армија (ИДФ) денеска објави дека нејзините воздушни сили погодиле 35 цели низ Појасот Газа, додека групата Хамас изјави дека еден од нејзините команданти, Мухамед Џабер Абдо, бил убиен на Западниот Брег во битка со ИДФ. Loading… Меѓу целите што ги погоди ИДФ беа складишта за оружје на Хамас, местаПрочитај повеќе