Холивуд

hollywood sign, los angeles, hollywood

Сподели со своите пријатели

Огласот за работа на Нетфликс, во кој бараат експерт за вештачка интелигенција чија годишна плата ќе изнесува 900 илјади долари, само додава сол на раната на холивудските писатели и сценаристи кои штрајкуваат извесно време, а една од причините е токму вештачката интелигенција. Loading… Односно стравот дека поради оваа технологија биПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Филмот „Исцелител“ на режисерот Ѓорче Ставрески е добитник на награда за најдобар филм на престижниот филмски фестивал во Санта Барбара, Калифорнија во Соединетите Американски Држави. Филмот се натпреваруваше во интернационалната селекција заедно со уште 11 филма меѓу кои и: номинираниот за Златна палма на Кан минатата година, францускиот „Двоен љубовник“,Прочитај повеќе