Херсон

Сподели со своите пријатели

Украинската армија во нов разузнавачки извештај објави дека руските војници планираат насилно да го мобилизираат локалното население во јужниот град Херсон, пренесува Би-би-си. Loading… Украинската војска, исто така, ги обвини руските сили за прекин на хуманитарната поддршка за регионот.   Некои земји го напуштија состанокот на Г-20 поради присуството наПрочитај повеќе