Ендрју Тејт

Сподели со своите пријатели

Инфлуенсерот Ендрју Тејт е приведен во Романија и на него му е доставен налог за апсење издаден од британските власти, соопшти денеска неговата портпаролка Матеа Петреску. Loading… Тејт (37) и неговиот брат Тристан беа приведени во понеделникот вечерта под обвинение за сексуален напад во случајот во Велика Британија, кој датираПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Три жени планираат да го тужат контроверзниот инфлуенсер Ендрју Тејт за наводно силување и злоупотреба. Loading… Тврдат дека трпеле физички и психички последици кои ги спречувале неколку години да работат или да живеат нормален живот. Тие прво се пожалиле во полиција пред осум години, но велат дека детективите не гиПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Ендрју Тејт, контроверзниот поранешен кикбоксер кој стана влијателен на социјалните мрежи, и неговиот брат Тристан го загубија правото на жалба и ќе останат во притвор во Романија под обвинение за трговија со луѓе и силување, објави во средата филијалата на Си-Ен-Ен, Антена 3. Loading… Браќата ќе останат во притвор наПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Романски судија објасни зошто е продолжен притворот на Ендрју Тејт и неговиот брат Тристан. Loading… „Покрај заштитата на истрагата и обезбедувањето присуство на осомничениот за идното судење, притворот се оправдува и со потребата од управување со социјалните тензии и јавниот ред околу овој случај“, се вели во писмената изјава наПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Синоќа во Атина се одржа митинг за поддршка на инфлуенсерот Ендрју Тејт, кој беше уапсен во Романија под сомнение дека е вмешан во силување и трговија со луѓе, како и во организиран криминал, пишува грчката „Прото тема“. Loading… Тоа, пак, не ги спречи десетици млади луѓе во Атина да организираатПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Романската полиција ја проширува истрагата против поранешниот шампион во кик бокс, Ендрју Тејт. Loading… Во текот на претходниот викенд беа запленети неколку негови луксузни автомобили, а беа претресени уште седум имоти и ново реновирана вила под Карпатите. Во саботата, на 14 јануари, романската полиција конфискуваше неколку луксузни автомобили на неговиотПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Ендрју Тејт, контроверзен инфлуенсер со американско-британско потекло, ќе остане во притвор во Романија, откако судот ја одби неговата жалба. Loading… Тој беше приведен минатиот месец со неговиот брат Тристан за време на истрагата за наводите дека биле дел од банда одговорна за силување и трговија со луѓе, што тие гоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Четирикратниот светски шампион во кик-бокс, Ендрју Тејт, ќе ги помине следните 30 дена во романски затвор, откако беше уапсен поради наводна трговија со луѓе, силување и формирање на организирана криминална група. Loading… Контроверзниот поранешен борец стана популарен во текот на изминатата година поради неговите видеа во кои се изразува женскогинистичкоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

По апсењето на контроверзниот инфлуенсер Ендрју Тејт (36) во Романија под сомнение за силување, трговија со луѓе и организиран криминал, на неговиот Твитер профил е објавена пораката „Матрикс ги испрати своите агенти“. Loading… Се претпоставува дека пораката се однесува на неговото апсење. Овој твит за само неколку минути го погледналеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Ако сте корисник на социјалните мрежи, веројатно сте го виделе Ендрју Тејт (Andrew Tate)  додека скролате низ ТикТок или Инстаграм. Loading… Во текот на изминатите неколку месеци, се чини дека секое друго видео е за него, и така тој стана едно од најприсутните лица на овие апликации – и едноПрочитај повеќе